přečtěte si několik rad jak zakoupit nejlevnější letenky

Jak nakoupit nejlevnější letenky

Vzhledem k omezenému počtu míst v zlevněných ekonomických třídách se doporučuje, aby si cestující dostatečně včas rezervoval místo v letadle, které může být pevně zajištěno až po vystavení letenky na příslušný let. Zejména to platí pro dálkové lety, které bývají ve vysoké sezóně velmi obsazeny.

7 pravidel levného létání:

  • Odlétejte v úterý a ve středu - nejméně vytížené dny-nejlepší ceny
  • Zpáteční letenky jsou vždy cenově výhodnější než jednosměrné
  • Necestujte v období dovolených=vysoké ceny
  • Letenku kupujte s dostatečným předstihem
  • Nejnižší cenu vždy je v ekonomické třídě
  • Zůstaňte v místě, kam letíte, minimálně jednu sobotu
  • Použijte jednu leteckou společnost pro všechny úseky letu
  • Letenky za nejlevnější tarify často musí být vystaveny v předstihu jeden až tři týdny před odletem

Slevy letenek

Slevy letenek

Dětské slevy

Děti do 2 let (infants) mají slevu až 90% z plného tarifu bez práva na místo. Letištní poplatky nejsou vybírány.

Děti od 2 do 12 let mají slevu 33% nebo 50% (dle podmínek leteckých společností) z tarifů dospělého. Mají nárok na místo. Letištní poplatky jsou vybírány.

Mládežnické slevy

Ve většině případů se mládežnické slevy poskytují do 25 let. Platí pravidlo, že čím dříve si letenku objednáte, tím bývá levnější. Nevyužívejte pouze ?nonstop? lety ? v případě zvolení letu například se dvěma přestupy můžete také ušetřit. Nevýhodou je delší čas strávený cestou a přestupování. Obzvláště vhodné je dát si dost času na přestup, protože by se vám mohlo stát, že se opozdíte na příletu a další spoj již nestihnete. S tím souvisí další faktor, který ovlivňuje cenu letenky. Obecně bývá nejvíce slev na jarní a podzimní sezónu, v létě je nabídka akčních letenek obvykle malá. V tomto roce se ale dá předpokládat, že se budou letenky prodávat hůř a letecké společnosti budou muset pořádat více akcí, aby letadla nebyly prázdná. S koupí letenek na letní dovolenou proto nemusíte příliš spěchat, pokud ale narazíte na zajímavou slevu a vyhovuje vám i termín letu, nakupujte.

Sledujte u letenek třídu a tarif ? Místa v letadle se rozdělují do tříd. Nejběžnější je tzv. ekonomická třída. Ale i v rámci této třídy je několik podtříd. Jak již bylo řečeno výše, cena se odvíjí od toho, kdy jste letenku koupili. Obvykle čím dříve, tím lépe. Dalším faktorem je tarif letenky. Tarif určuje, zda je možné provést určitou změnu u zakoupené letenky a za jakých finančních podmínek:Změna letenky před odletem, změna letenky po odletu, storno letenky před odletem, storno letenky po odletu.

Využijte nízkonákladových leteckých společností. Nízkonákladové letecké společnosti (Low Cost Airlines) často nabízejí letenky o dost levněji. Cena je na úkor standardu služeb ? to znamená, že při letu nemáte takové pohodlí, jako když letíte s běžnou leteckou společností. V ceně letenky např. nedostanete jídlo a nápoje, letadla mohou být méně komfortní, například je zde menší místo pro nohy, nelze upravovat polohu sedadela podobně. Ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že to jsou nepříjemnosti, které není těžké překonat.

Využívejte elektronické letenky. Elektronická letenka nabízí mnoho výhod ? nemůžete ji ztratit, neplatíte za vyhotovení papírové letenky a k odletu stačí jen kód rezervace. Využívejte Fly4less.cz, nákup letenky přes internet přináší velké výhody.

Hlavní výhodou jsou levnější ceny. Fly4less.cz na jednom místě v reálném čase nabízejí letenky od mnoha leteckých společností. Tak si můžete vybrat opravdu tu nejlevnější letenku v daném okamžiku. Cena jednoho místa v letadle se může měnit i několikrát denně. Najděte si okolní letiště. Přesunem na malé letiště lze ušetřit mnoho finančních prostředků za letištní poplatky, které jsou na menších letištích obvykle nižší. Menší letiště si vybírají i nízko-nákladové (low cost) letecké společnosti. Buďte flexibilní v datech odletu ? posunem dne odletu, či příletu případně i hodiny můžete ušetřit i několik tisíc a vyplatí se vyzkoušet různé alternativy. Při koupi letenky se nemusíte bát placení kartou přes internet. Všechny letecké společnosti nabízejí zabezpečenou platbu.

Je rezervace letenky závazná?

Dokud není letenka uhrazena a vystavena, můžete rezervaci kdykoliv bezplatně změnit nebo zrušit. Nezapomeňte prosím, že tak, jako je rezervace nezávazná pro vás, je také do vystavení nezávazná pro leteckou společnost. Může totiž dojít ke změně ceny či dokonce ke zrušení či změně rezervace ze strany letecké společnosti. Jakmile je však letenka vystavena, jakékoliv změny ceny se vás již nedotýkají. Proto doporučujeme provést úhradu vždy co nejdříve. Od chvíle, kdy byla letenka vystavena, platí pro případnou změnu či zrušení rezervace tarifní podmínky dopravce.

Změnu jména v rezervaci

Změnu jmen v rezervaci zpravidla letecké společnosti neumožňují, a proto je třeba provést rezervaci vždy na konkrétní jméno a příjmení cestujícího.

Reklamace letenky

Smlouva o přepravě je uzavřena mezi cestujícím (vámi) a leteckou společností. Prodejce letenky zde figuruje jako zprostředkovatel a nemůže tedy zodpovídat za chybně poskytnutou přepravu leteckou společností. Reklamaci je nutné v takovém případě postoupit dopravci. Jde-li o reklamaci letenky chybně vystavené oproti vaší objednávce, kontaktujte neprodleně vystavující kancelář naší společnosti. Z titulu zprostředkovatele odpovídáme za řádně uzavřenou smlouvu o přepravě. Každá reklamace je řešena individuálně. Nebudete-li si kdykoliv jisti, jak v případě reklamace nejlépe postupovat, neváhejte se obrátit na naše pracovníky, kteří vám rádi poradí.

Platba letenky

Nejjednodušší způsob provedení platby je přímo v průběhu online rezervace letenky platební kartou. Vše je maximálně bezpečné a pohodlné. Své bankovní údaje zadáváte pomocí šifrované aplikace přímo do platebního systému banky, která údaje zpracuje. Naše agentura s vašimi bankovními údaji nemá možnost nijak nakládat.

Letenku vám následně zašleme v elektronické podobě na zadaný e-mail. Naši pobočku tedy vůbec nemusíte navštívit osobně. Další způsoby úhrady jsou v případě objednání online uvedeny v automatickém potvrzení rezervace; v případě osobní či telefonické rezervace vám způsob úhrady sdělí náš specialista. Je nutné mít na paměti, že některé letenky (zpravidla cenově nejvýhodnější) dopravci požadují uhradit do 24 hodin od provedení rezervace a je tedy nutné zvolit odpovídající způsob platby (úhradou letenky se rozumí připsání částky na náš bankovní účet).

Rekonfirmace letu

Rekonfirmace je opětovné potvrzení zpátečního letu, které provádí cestující 72 hodin před odletem zpět. Tato procedura také zajišťuje, že jste informováni s předstihem o jakékoli případné plánované změně letového řádu dopravce. Rekonfirmace se provádí přímo u zastoupení letecké společnosti, většinou telefonicky, nebo u prodejce letenky, pokud dopravce tuto možnost umožňuje.

Storno podmínky vystavené letenky

Záleží na podmínkách tarifu, v němž byla vaše letenka zakoupena. Vždy se informujte o konkrétních podmínkách ještě před zakoupením letenky! Obecně platí, čím levnější letenka je, tím jsou podmínky více restriktivní. Cenově výhodné letenky jsou obvykle po vystavení v případě zrušení rezervace (byť před zahájením přepravy) nevratné a neměnné. Vždy doporučujeme sjednat si pojištění proti stornovacím poplatkům ze zdravotních důvodů. Toto pojištění můžete zakoupit také v našich kancelářích současně s úhradou letenky. Pozor, pojištění stornovacích poplatků ze zdravotních důvodů lze uzavřít nejpozději právě v den zakoupení letenky. Cestujete-li s tzv. low cost leteckou společností (nízkonákladová letecká společnost), podmínky zrušení letenky jsou specifickou záležitostí. Informujte se prosím před zakoupením letenky.

Povolená velikost a váha zavazadel

Povolená velikost a váha zavazadel

Příruční zavazadla (hand baggage) ? příruční zavazadla jsou taková zavazadla, která s sebou cestující berou přímo na palubu letadla. Povolená velikost zavazadla je většinou určena rozměry 55cm x 40cm x 20cm a hmotnost zavazadla nesmí být u nízkonákladových leteckých společností většinou vyšší než 5 kg (některé aerolinky mají ale i 7 kg, bmibaby povoluje dokonce 10 kg). Internetové odbavení dál zrychluje a zjednodušuje leteckou dopravu. Využívat ho můžou cestující s příručními zavazadly, pro které tento způsob znamená pohodlnější a rychlejší cestu do letadla. Zatím žádné letiště, které používá odbavování po internetu, nezaznamenalo nějakou negativní zkušenost s tímto systémem.

 

 

Obecná pravidla internetového odbavení

Obecná pravidla internetového odbavení

Pasažér na internetových stránkách Fly4less.cz, zarezervuje a zaplatí elektronickou letenku. Tím okamžikem se jeho rezervace dostává do rezervačního systému a na internetu letecké společnosti se může taky odbavit. Samozřejmě, pokud letecká společnost, u které letenku kupuje, internetové odbavení podporuje. Cestující si vybere místo v plánu kabiny a vytiskne si palubní vstupenku. Ta vypadá stejně, jako vstupenka, kterou by dostal přímo na letišti u odbavovací přepážky (check-in). Liší se pouze její formát, podle toho, pro jaký se rozhodnou jednotliví cestující při tisku. Po příchodu na letiště už pasažér nemusí k odbavovací přepážce (check-in), ale prochází pasovou a bezpečnostní kontrolou přímo do odletové čekárny.

Letiště

Aby nedošlo ke zbytečným problémům, měl by si každý cestující ? s palubním lístkem vytištěným mimo letiště ? před odletem zkontrolovat na informačních tabulích v odbavovacích halách, jestli platí číslo odletové čekárny uvedené na vstupence. Cestující se pomocí internetového odbavení vyhne frontám u odbavovacích přepážek. Ušetří tak čas a zajistí si větší pohodlí. Pokud někdo let nestihne, může v takovém případě opět po internetu zrušit své odbavení. Je ale nutné ověřit si u letecké společnosti, se kterou chtěl cestovat, s jakým časovým předstihem by to měl udělat.

 

 

 

 

 

 

fly4less.cz


Online letenky

Online rezervace auta dle Vašich potřeb - malá, kompaktní, SUV, přesně pro účel vaší cesty. Dokážeme Vám nabídnout i auto pro 9 či 12 osob. Fly4less.cz vždy nabídne tu nejlepší cenu v destinacích v Evropě, USA i Asii. Jsme specialisté na nabídku aut ve Španělsku, kde naše ceny patří k těm absolutně nejnižším. Záleží nám na kvalitě našich služeb, i proto používáme zabezpečené servery pro internetové transakce.

Od roku 2009 autopujcovnalevne.cz poskytla tisíce levných nabídek autopůjčoven po celém světě pro naše zákazníky jak pro obchodní cesty, tak auta na dovolenou. Připojte se k tisícům spokojených zákazníků, kteří si rezervovali auto s námi a získejte cenovou nabídku na levné autopůjčovny kdekoli na světě ještě dnes, pomocí našeho zabezpečeného on-line rezervačního systému nebo nám zavolejte. Nabízíme profesionální zákaznický servis každý den od 9 do 21 hodin. Veškeré rezervace jsou generovány a zajišťovány systémem Cartrawler

Cestovní nástroje

V cestovních nástrojích přinášíme různé tipy jak dosáhnout a rezervovat letenky za nejnižší ceny. Mezi ně patří hledání i v okolních dnech, nejlépe +- 3 dny ve vámi požadovaném termínu. Další radou jak docílit nižší ceny je letět třeba uprostřed týdne za nebo odlétat z okolí českých hranic nejčastěji využívané patří odlety z Berlína,Vídně, Mnichova, ale i z Wroclavi Krakova nebo Katovic.


Nejhledanější letenky

Nejhledanější letenky z naší nabídky. Letenky, které naši zákazníci nejčastěji vyhledávají.
Newsletter

Přihlašením do odběru newsleteru souhlasíte se zpracováním osobích údajů Fly4less.cz