Letiště Barcelona

Letiště Barcelona (BCN) je jedním z nejrušnějších letišť v Evropě. Do krásné oblasti severovýchodního Španělska  katalánského regionu dopravuje každoročně přes 66 milionů cestujících. Letiště Barcelona je umístěno 12 km (8 mil) jihozápadně od Barcelony. Někdy označováno jako Barcelona-El Prat nebo El Prat de Llobregat. Letiště El Prat, pojmenované po blízkém městě, dnes již vlastně předměstí Barcelony, El Prat de Llobregat, patří k letištím s nejvýraznějším růstem v Evropě.

Zatímco například ještě v roce 2000 prošlo letištěm 17,5 milionu cestujících, v roce 2006 to již bylo 30 milionů a Barcelona je podle statistik 34. největším letištěm světa. Hlavní zásluhu na tom má jednak velmi hustý vnitrostátní a vnitroevropský pravidelný provoz a jednak stále rostoucí příliv turistů, ať už přijíždějících obdivovat rozsáhlé kulturní bohatství města nebo odpočívat na slunných plážích Středozemního moře.

Můžete si také pronajmout auto nebo využít taxi službou. Letiště poskytuje kompletní nabídku služeb. Její součástí je množství obchodů, barů, restaurací a služby určené cestujícím za obchodem nebo turismem. Na letišti můžete využít parkoviště s kapacitou 13,000 míst. V budoucnosti je plánované další rozšíření celkové vybavenosti letiště. Internetový průvodce barcelonského letiště kromě jiného obsahuje kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na barcelonské letiště a zpět.

Doprava do Barcelony

Aerobus služba je poskytována do/z Placa de Catalunya každých 15 minut, zastavující v lokalitách podél cesty, poplatek EUR 3,45. Je to výhodné pro cestující s menším zavazadlem. Vlaky směřují z letiště do různých stanic v centru Barcelony každých 30 minut, cena se pohybuje kolem EUR 2,20; stanice na letišti je umistěna blízko terminálu A a je s terminálem spojena pohyblivým chodníkem. Stanoviště taxi je možné nalézt poblíž terminálů; taxíky mají počitadla a cesta do centra vás vyjde na EUR 15 až EUR 25. Cesta po silnici nebo železnici trvá kolem 20 až 30 minut.

Služby

Bankomaty, směnárny, obchody (včetně duty free), bary a restaurace. Je tam i obchodní středisko. Zařízení pro postižené osoby je dobré, měli by ovšem kontaktovat svoji leteckou společnost předem.

Parkování

Parkovací víceposchoďová místa fungují na systému 'pay on foot'. Parkovací lístky se vydávají na vstupu a musí být uhrazeny před návratem ke svému autu pomocí automatů volně dostupných v blízkosti terminálů. Parkovací poplatky se pohybují v rozpětí od EUR 1,50 za hodinu parkování až po EUR 9,50 za den.

Půjčovna aut

Službu na letišti poskytují společnosti Alamo, Avis, Europcar, Hertz a National.

Na letišti Barcelona se nacházejí tyto hotely

Best Western
Solvasa Barcelona
Tryp Barcelona Aeropuerto

Online rezervace


Online letenky

Online rezervace auta dle Vašich potřeb - malá, kompaktní, SUV, přesně pro účel vaší cesty. Dokážeme Vám nabídnout i auto pro 9 či 12 osob. Fly4less.cz vždy nabídne tu nejlepší cenu v destinacích v Evropě, USA i Asii. Jsme specialisté na nabídku aut ve Španělsku, kde naše ceny patří k těm absolutně nejnižším. Záleží nám na kvalitě našich služeb, i proto používáme zabezpečené servery pro internetové transakce.

Od roku 2009 autopujcovnalevne.cz poskytla tisíce levných nabídek autopůjčoven po celém světě pro naše zákazníky jak pro obchodní cesty, tak auta na dovolenou. Připojte se k tisícům spokojených zákazníků, kteří si rezervovali auto s námi a získejte cenovou nabídku na levné autopůjčovny kdekoli na světě ještě dnes, pomocí našeho zabezpečeného on-line rezervačního systému nebo nám zavolejte. Nabízíme profesionální zákaznický servis každý den od 9 do 21 hodin. Veškeré rezervace jsou generovány a zajišťovány systémem Cartrawler

Cestovní nástroje

V cestovních nástrojích přinášíme různé tipy jak dosáhnout a rezervovat letenky za nejnižší ceny. Mezi ně patří hledání i v okolních dnech, nejlépe +- 3 dny ve vámi požadovaném termínu. Další radou jak docílit nižší ceny je letět třeba uprostřed týdne za nebo odlétat z okolí českých hranic nejčastěji využívané patří odlety z Berlína,Vídně, Mnichova, ale i z Wroclavi Krakova nebo Katovic.


Nejhledanější letenky

Nejhledanější letenky z naší nabídky. Letenky, které naši zákazníci nejčastěji vyhledávají.
Newsletter

Přihlašením do odběru newsleteru souhlasíte se zpracováním osobích údajů Fly4less.cz