Hlavní a zároveň největší město Řecka - Atény leží v pobřežní rovině Atika, mezi hřbety kopců Hymettos, Parnitha a Penteli, ve skutečnosti se však nenachází přímo u moře, ale postupně srostlo s přístavem Pireem a tvoří obrovskou aglomeraci. Celá aglomerace se rozkládá u Saroského zálivu na Balkánské poloostrově. Atény mají 3200000 obyvatel.

Jsou významným kulturním a hospodářským střediskem země a sídlem prezidenta. Představují rušné, hlučné a dynamicky se rozvíjející město železobetonových výškových budov, s ulicemi přeplněnými auty, obklopující majestátní vrchol Akropolis. Sotva najdete jiné město, které se dokázalo v tak krátkém čase změnit k lepšímu a přitom si uchovat svou tradici. Hlavní dominantou Atén je právě pahorek Akropolis (hlavní svatyně, tvrz, palác, zásobárna, pokladnice, zbrojnice), který byl v mykénském období centrem města. Vstupním prostorem jsou Propylaje (předbraní), ústředním chrámem je Parthenón, Panenský chrám zasvěcený bohyni Athéně. Vedle Parthenónu se nachází architektonicky nejsložitější chrám Erechteion. Z Akropole můžete vidět další zachovalé památky jako je Agóra - veřejné a obchodní centrum starověkého města, Dionýsův amfiteátr, Odeion Heroda Atického, v němž se dodnes konají koncerty a divadelní představení, Olympeion - chrám Dia Olympského, z něhož se zachovalo jen patnáct korintských sloupů z původní stovky, Plaka - malebná athénská čtvrť nebo Národní archeologické muzeum.
V roce 2004 město pořádalo XXVIII. letní olympijské hry. Olympiáda se vrátila do místa svého vzniku a velmi úspěšně.
Atény jsou hlavním finančním, obchodním a komunikačním centrem země a společně s přilehlým přístavem Pireem tvoří hlavní průmyslové středisko Řecka. Je to velký dopravní uzel, jak v námořní, tak letecké dopravě.

Akropolis

Akropolis je významnou dominantou Athén. S Akropolí se můžete setkat i na nesčetných řeckých suvenýrech, kde je symbolem Athén.Akropolis byla po svém vzniku hlavně náboženským centrem. Navíc se v případě potřeby stala i přirozeným opěrným bodem pro všechny, kteří chtěli ovládat celé Athény silou. Mohutné opevnění můžeme ještě dnes pozorovat okolo Akropole.

Athénská agora

V centru Athén najdete Athénskou agoru. Ačkoliv pojem agora znamená v řečtině tržiště, tak to ani ve svém počátku ani v dnešní době neomezovalo funkci tohoto místa.Kromě obchodního centra zde každý má možnost najít administrativní budovy, chrámy, soudy a další veřejné služby, které potřebuje k běžnému životu.

Dionýsovo divadlo

Hned pod Akropolí najdete Dionýsovo divadlo. Již od 6. století před n.l. zde staří Řekové uctívali každý rok tancem i zpěvem boha plodnosti, vína a veselí Dionýsa.V roce 534 před n.l. se oslav zúčastnil Thespis, který postavil vedle sebe dva sbory a vytvořil tak dialog tím vlastně i divadlo jako takové.

Online rezervace


Online letenky

Online rezervace auta dle Vašich potřeb - malá, kompaktní, SUV, přesně pro účel vaší cesty. Dokážeme Vám nabídnout i auto pro 9 či 12 osob. Fly4less.cz vždy nabídne tu nejlepší cenu v destinacích v Evropě, USA i Asii. Jsme specialisté na nabídku aut ve Španělsku, kde naše ceny patří k těm absolutně nejnižším. Záleží nám na kvalitě našich služeb, i proto používáme zabezpečené servery pro internetové transakce.

Od roku 2009 autopujcovnalevne.cz poskytla tisíce levných nabídek autopůjčoven po celém světě pro naše zákazníky jak pro obchodní cesty, tak auta na dovolenou. Připojte se k tisícům spokojených zákazníků, kteří si rezervovali auto s námi a získejte cenovou nabídku na levné autopůjčovny kdekoli na světě ještě dnes, pomocí našeho zabezpečeného on-line rezervačního systému nebo nám zavolejte. Nabízíme profesionální zákaznický servis každý den od 9 do 21 hodin. Veškeré rezervace jsou generovány a zajišťovány systémem Cartrawler

Cestovní nástroje

V cestovních nástrojích přinášíme různé tipy jak dosáhnout a rezervovat letenky za nejnižší ceny. Mezi ně patří hledání i v okolních dnech, nejlépe +- 3 dny ve vámi požadovaném termínu. Další radou jak docílit nižší ceny je letět třeba uprostřed týdne za nebo odlétat z okolí českých hranic nejčastěji využívané patří odlety z Berlína,Vídně, Mnichova, ale i z Wroclavi Krakova nebo Katovic.


Nejhledanější letenky

Nejhledanější letenky z naší nabídky. Letenky, které naši zákazníci nejčastěji vyhledávají.
Newsletter

Přihlašením do odběru newsleteru souhlasíte se zpracováním osobích údajů Fly4less.cz