Nové nařízení uzavírá mezeru v ochranném systému: Vztahuje se na všechny odlétající lety, aby tak byli shodným způsobem chráněni lidé v celé Evropské unii.

Nová pravidla upravují množství tekutin, které smí cestující mít u sebe ve chvíli, kdy prochází bezpečnostní kontrolou. Pravidla platí pro všechny cestující, jejichž odletovou destinací je letiště v zemi Evropské unie, bez ohledu na destinaci cílovou. Při bezpečnostních kontrolách bude nyní, kromě zjišťování předmětů již dříve vyloučených z přepravy na palubě letadel, také prováděna kontrola příručních zavazadel za účelem zjištění, zda tato neobsahují tekutiny. Nová pravidla nabývají účinnosti v pondělí 6. listopadu 2006 a platí do odvolání na všech letištích zemí Evropské unie.

Příruční zavazadla

Mějte na paměti, že s sebou do kabiny letadla smíte vzít pouze malá množství tekutin, a to jak v příručním zavazadle, tak u sebe. Tekutiny musí být v malém balení do max. objemu 100 mililitrů. Všechna balení musí být umístěna v jednom průhledném uzavíratelném igelitovém sáčku o maximálním obsahu 1 litr na osobu.

Tekutiny

Tekutinami se rozumí:

 • voda a další nápoje, polévky, sirupy
 • krémy, pleťová mléka a oleje
 • parfémy
 • spreje
 • gely včetně šampónů a sprchových gelů
 • nádoby pod tlakem včetně pěny na holení, pěnových tužidel, dalších pěnových přípravků a
 • deodorantů
 • pasty včetně zubní pasty
 • směsi tuhých a tekutých materiálů
 • všechny další materiály podobné konzistence

Na letišti

Na bezpečnostní kontrole musíte:

 • předložit igelitový sáček obsahující lahvičky s tekutinami
 • odložit saka/kabáty/svetry
 • vyjmout laptop a další větší elektrické přístroje z kabinového zavazadla

Nezapomeňte:

 • přepravovat tekutiny v zavazadlech, která si odbavujete ? nová pravidla se týkají pouze příručních kabinových zavazadel,
 • přepravovat v příručním kabinovém zavazadle léky a dietologické přípravky včetně dětské výživy potřebné pro dobu letu. Na tyto produkty se nevztahuje omezení povoleného množství

Nákup na letišti

Stále můžete:

zakoupit po předložení palubní vstupenky tekutiny (nápoje, parfémy) v obchodech na letištích EU, které jsou umístěny za pasovou kontrolou. Pokud produkty obdržíte v zapečetěném sáčku, počkejte s otevřením do doby, až budete odbaveni pracovníky bezpečnostní kontroly. Pro nákupy na letištích opět neplatí množstevní omezení.

Pokud při cestě do cílové destinace přestupujete na jiném EU letišti, můžete zakoupit tekutiny i na letišti přestupu, v prodejních místech s obdobným režimem. Tekutiny můžete dále zakoupit na palubě návazného spoje operovaného leteckou společností země EU. Tekutiny vám budou prodány v zapečetěných sáčcích. S otevřením počkejte až za poslední bezpečnostní kontrolu na posledním přestupu na letišti EU.

V případě nejasností se, prosím, ještě před příjezdem na letiště obraťte na leteckou společnost nebo na cestovní kancelář, která vám prodala letenku. Žádáme vás o trpělivý přístup a maximální spolupráci s pracovníky bezpečnostních kontrol a leteckých společností.

Co je pouze povoleno v příručním zavazadle?

Všechny tekutiny, gely, pasty musí být v uzavíratelném průhledném sáčku - max. 1l (max. objem tekutiny 100ml).

Věci potřebné ze zdravotních důvodů jako léky, kojenecká strava po dobu cesty.

Nápoje, parfémy, ostatní tekutiny zakoupené v transitním prostoru letiště baleny v zapečetěných taškách.

Vše ostatní musí být vloženo do zapsaných zavazedel.


Online letenky

Online rezervace auta dle Vašich potřeb - malá, kompaktní, SUV, přesně pro účel vaší cesty. Dokážeme Vám nabídnout i auto pro 9 či 12 osob. Fly4less.cz vždy nabídne tu nejlepší cenu v destinacích v Evropě, USA i Asii. Jsme specialisté na nabídku aut ve Španělsku, kde naše ceny patří k těm absolutně nejnižším. Záleží nám na kvalitě našich služeb, i proto používáme zabezpečené servery pro internetové transakce.

Od roku 2009 autopujcovnalevne.cz poskytla tisíce levných nabídek autopůjčoven po celém světě pro naše zákazníky jak pro obchodní cesty, tak auta na dovolenou. Připojte se k tisícům spokojených zákazníků, kteří si rezervovali auto s námi a získejte cenovou nabídku na levné autopůjčovny kdekoli na světě ještě dnes, pomocí našeho zabezpečeného on-line rezervačního systému nebo nám zavolejte. Nabízíme profesionální zákaznický servis každý den od 9 do 21 hodin. Veškeré rezervace jsou generovány a zajišťovány systémem Cartrawler

Cestovní nástroje

V cestovních nástrojích přinášíme různé tipy jak dosáhnout a rezervovat letenky za nejnižší ceny. Mezi ně patří hledání i v okolních dnech, nejlépe +- 3 dny ve vámi požadovaném termínu. Další radou jak docílit nižší ceny je letět třeba uprostřed týdne za nebo odlétat z okolí českých hranic nejčastěji využívané patří odlety z Berlína,Vídně, Mnichova, ale i z Wroclavi Krakova nebo Katovic.


Nejhledanější letenky

Nejhledanější letenky z naší nabídky. Letenky, které naši zákazníci nejčastěji vyhledávají.
Newsletter

Přihlašením do odběru newsleteru souhlasíte se zpracováním osobích údajů Fly4less.cz