Yellowstonský národní park

Yellowstone National Park, Wyoming 82190, Spojené státy

Yellowstonský národní  park, vznikl 1. března 1872 a je nejstarším  národním  parkem na světě, rozkládá se ve státe Wyoming. Yellowstone je známý svými horkými prameny a gejzíry, jejichž množství je největší na světě. Yellowstone jako geotermální zázrak je tvořen jedním z nejrozsáhleších aktivních vulkánů na světě.  Jeho poslední erupce vytvořila kráter, který pokrývá téměř polovinu rozlohy parku. Nejznámejší gejzír Yellowstonu je Old Faithful, který vyvěrá častěji, než kterýkoli jiný gejzír, stejnou silou a intenzitou, jako před 100 lety.  V Yellowstoneském národním parku jsou k vidění medvědi, vlci, losi, buffala. Dalším ze způsobů, jak strávit dovolenou v Yellowstonu je pěší turistika, kempování, rybaření, překrásné vyhlídky a účast na Ranger programech.

Letenky do Salt lake City zde

Hotely v Yellowstonském parku zde

Autopůjčovna v Idaho Falls zde

Yosemitský národní park

Yosemitský národní park se rozkádá na východě střední Kalifornie v horách Sierry Nevady. Národním parkem byl uznán již v roce 1890. Patří k nejnavštěvovanějším národním parkům USA. Podél řeky Merced, v Yosemitském údolí, padá největší vodopád v Americe, Yosemitský vodopád.  Druhou dominantou parku Yosemity je největší žulový monolit na světě, El Capitan.  Rovněž další žulový útvar, Half Dome, se svými vodopády Vernal a Nevada, stojí  za návštěvu.

Yosemitský národní park je světově proslulý také díky svým sekvojovým lesům.

Letenky do San Francisca zde

Hotely v Yosemitském národním parku zde

Autopůjčovna v San Franciscu zde

Everglades

Everglades je národní park v jižní části Floridy (USA), známý především svými rozsáhlými mokřinami a specifickou faunou i flórou. Nadmořská výška je velice nízká ? od 0 do 2,4 m n. m. Park byl zřízen 6. prosince 1947 prezidentem Harry S. Trumanem a v současné době se rozkládá na ploše 610 684 hektarů. V roce 1979 byl zapsán na seznam světového dědictví.Nejznámější jsou Everglades především díky aligátorům, krokodýlům, kriticky ohrožené floridské pumě, ale i vodnímu ptactvu, které je v tomto parku značně rozšířené.Turistickou atrakcí jsou tzv. airboats, neboli vznášedla. Jedná se o lodě, poháněné vrtulí (nemají lodní šroub), které se bažinami a kanály pohybují rychlostí i 70 km/h. Do parku se dá snadno dostat z Miami po mezistátní silnici č. 441 nebo po silnici č. 27. Existuje i autobusové spojení z Miami či Miami Beach a přímé letecké spojení z Miami. Klima je zde vlhké a mírné, subtropického charakteru. Teploty se pohybují mezi 20 a 35 °C, průměrný roční úhrn srážek činí asi 1500 mm.
Národní park Everglades je z velké části pokryt mokřady. Území je vytvořenou řekou Pahayokee, v jazyce Seminolů ?řekou trávy?, která je hluboká maximálně 15 cm, ale široká 80 km. Mezi jezerem Okechobee a Atlantským oceánem, na posledních 160 metrech svého toku pokrývá řeka střední část Floridy, sníženou pod hladinu moře. Tato morfologická konfigurace představuje výjimečné dědictví doby ledové. Uprostřed řeky Pahayokee jsou malé ostrůvky hustě porostlé vysokokmennými tropickými stromy. Tam, kde pevnina zasahuje do řeky, rostou palmy, mařice Cladium jamaicensis a lekníny, dále směrem na souš je vegetace tvořena mahagonovými stromy a borovicemi. Na okraji parku, podél pobřeží, je hustá mangrovová bariéra. V Everglades žije také mnoho živočišných druhů, mimo jiné šedé veverky, mývali, jelení zvěř, kuguáři, rysi, vačice, aligátoři, želvy, obojživelníci a mnohé druhy ptáků a ryb.

Letenky do Miami zde

Hotely v Everglades zde

Autopůjčovna v Miami zde


Online letenky

Online rezervace auta dle Vašich potřeb - malá, kompaktní, SUV, přesně pro účel vaší cesty. Dokážeme Vám nabídnout i auto pro 9 či 12 osob. Fly4less.cz vždy nabídne tu nejlepší cenu v destinacích v Evropě, USA i Asii. Jsme specialisté na nabídku aut ve Španělsku, kde naše ceny patří k těm absolutně nejnižším. Záleží nám na kvalitě našich služeb, i proto používáme zabezpečené servery pro internetové transakce.

Od roku 2009 autopujcovnalevne.cz poskytla tisíce levných nabídek autopůjčoven po celém světě pro naše zákazníky jak pro obchodní cesty, tak auta na dovolenou. Připojte se k tisícům spokojených zákazníků, kteří si rezervovali auto s námi a získejte cenovou nabídku na levné autopůjčovny kdekoli na světě ještě dnes, pomocí našeho zabezpečeného on-line rezervačního systému nebo nám zavolejte. Nabízíme profesionální zákaznický servis každý den od 9 do 21 hodin. Veškeré rezervace jsou generovány a zajišťovány systémem Cartrawler

Cestovní nástroje

V cestovních nástrojích přinášíme různé tipy jak dosáhnout a rezervovat letenky za nejnižší ceny. Mezi ně patří hledání i v okolních dnech, nejlépe +- 3 dny ve vámi požadovaném termínu. Další radou jak docílit nižší ceny je letět třeba uprostřed týdne za nebo odlétat z okolí českých hranic nejčastěji využívané patří odlety z Berlína,Vídně, Mnichova, ale i z Wroclavi Krakova nebo Katovic.


Nejhledanější letenky

Nejhledanější letenky z naší nabídky. Letenky, které naši zákazníci nejčastěji vyhledávají.
Newsletter

Přihlašením do odběru newsleteru souhlasíte se zpracováním osobích údajů Fly4less.cz