Stav silnic na Islandu se značně liší. Silnice číslo 1 je většinou asfaltová, ale jiné venkovské cesty jsou často velmi úzké, strmé a na štěrkových cestách jsou výmoly. Ti, kteří nejsou nejsou zvyklí na tyto podmínky je často obtížné řídit  zejména islandských šotolinových cestách.

Zde je pár rad jak řídit vozidlo na Islandu:

 

Vyberte si zde ten správný vůz z naší autopůjčovny,který odpovídá Vaším předstávám,ale i Vašemu stylu řízení a typu výletu.

Největší poptávka po levné autopůjčovně je mezinárodní letiště Keflavik, kde začíná vaše putování za krásami Islandu.

Zpomalte když potkáte ostatní vozidla, a to zejména při jízdě po štěrkové cestě. Kde se cesta mění z asfaltové silnice na štěrkovou cestu, budete muset zpomalit výrazně. Mnoho vážných nehod se stáváa každý rok právě na takových místech, zejména u řidičů, kteří nejsou obeznámeni s těmito vozovkami, a ztrácí kontrolu nad svým vozidlem.

Slepé summity jsou na Islandu běžné. Zpomalte a udržet se na pravém okraji vozovky.

Na Islandu jsou stále běžné jednosměrné  mosty. Zpomalte a buďte velmi opatrní při jízdě přes ně.

V  létě je sluneční světlo 24 hodin denně. Řidiči si musí být  proto toho vědomi, a ne řídit vozidlo příliš dlouho, protože by jinak mohli usnout za volantem.

Nejvyšší povolená rychlost v městských oblastech (Keflavik, Rejkavik) je obvykle 50 km za hodinu. Mimo města, to je 90 km na zpevněných silnicích a 80 km na šotolinových cestách. Vždy přizpůsobte rychlost jízdy podle jízdních podmínek.

Domácí zvířata jsou často blízko cest, nebo i na venkovských silnicích. Pokud srázíte domácí zvíře, oznámte to na nejbližší farmu nebo policii. Většina zemědělců je pojištěna na tyto situace.

Používání hands-free je povinné pro používání mobilních telefonů za jízdy.

Řízení pod vlivem alkoholu od drog nebo alkoholu je samozřejme  zakázáno na celém Islandu.

Světlomety jste povinni užívat 24 hodin denně, když je vozidlo v provozu.

Povětrnostní podmínky se mohou rychle měnit, bez ohledu na to, jestli je léto nebo zima. Při jízdě v zimním období, požádejte autopůjčovnu o zjištění stavu vozovky, budete plánovat cestu.

Volejte 902 0600 nebo tel.: +354-1777, denně 8:00–16:00 pro silniční informace na Islandu.

 

Přední a zadní bezpečnostní pásy jsou povinné!

Buďte opatrní a bezpečnou cestu!


Online letenky

Online rezervace auta dle Vašich potřeb - malá, kompaktní, SUV, přesně pro účel vaší cesty. Dokážeme Vám nabídnout i auto pro 9 či 12 osob. Fly4less.cz vždy nabídne tu nejlepší cenu v destinacích v Evropě, USA i Asii. Jsme specialisté na nabídku aut ve Španělsku, kde naše ceny patří k těm absolutně nejnižším. Záleží nám na kvalitě našich služeb, i proto používáme zabezpečené servery pro internetové transakce.

Od roku 2009 autopujcovnalevne.cz poskytla tisíce levných nabídek autopůjčoven po celém světě pro naše zákazníky jak pro obchodní cesty, tak auta na dovolenou. Připojte se k tisícům spokojených zákazníků, kteří si rezervovali auto s námi a získejte cenovou nabídku na levné autopůjčovny kdekoli na světě ještě dnes, pomocí našeho zabezpečeného on-line rezervačního systému nebo nám zavolejte. Nabízíme profesionální zákaznický servis každý den od 9 do 21 hodin. Veškeré rezervace jsou generovány a zajišťovány systémem Cartrawler

Cestovní nástroje

V cestovních nástrojích přinášíme různé tipy jak dosáhnout a rezervovat letenky za nejnižší ceny. Mezi ně patří hledání i v okolních dnech, nejlépe +- 3 dny ve vámi požadovaném termínu. Další radou jak docílit nižší ceny je letět třeba uprostřed týdne za nebo odlétat z okolí českých hranic nejčastěji využívané patří odlety z Berlína,Vídně, Mnichova, ale i z Wroclavi Krakova nebo Katovic.


Nejhledanější letenky

Nejhledanější letenky z naší nabídky. Letenky, které naši zákazníci nejčastěji vyhledávají.
Newsletter

Přihlašením do odběru newsleteru souhlasíte se zpracováním osobích údajů Fly4less.cz